FAQ

Jak mogę skorzystać z prezentacji usług?+-

Zapraszamy na darmową prezentację online, podczas której, przy wykorzystaniu opcji udostępniania widoku ekranu oraz rozmowy głosowej, przedstawimy Ci działanie systemu i odpowiemy na Twoje pytania. Możesz też zamówić wizytę naszego handlowca, który przedstawi osobiście działanie systemu i spersonalizowaną ofertę odpowiadającą Twoim potrzebom.

Czy mogę przetestować usługi?+-

Tak. Możesz skorzystać z 30-dniowej wersji próbnej umowy.

Na jakim obszarze mogę korzystać z usług?+-

Z usług PLUS GPS możesz korzystać na terenie całej Unii Europejskiej oraz poza nią. W tym drugim przypadku usługi będą się wiązały z dopłatą, której wysokość jest ustalana na podstawie obszaru operowania floty.

Czy będę potrzebować specjalisty do obsługi systemu PLUS GPS?+-

Nie. System PLUS GPS został zaprojektowany tak, aby jego obsługa była w pełni intuicyjna i łatwa. Generowane raporty przedstawiane są w czytelny sposób, dzięki czemu każdy bez problemu poradzi sobie z ich odczytem.

Czy korzystanie z usług wiąże się z podpisaniem umowy?+-

Tak. Ceny abonamentów dotyczą 24-miesięcznego okresu umowy. Możesz też skorzystać z usług na podstawie umowy zawartej na czas nieokreślony.

Jak długo przechowywane są moje dane oraz przesłane pliki na serwerze?+-

Twoje dane przechowywane są na serwerze przez cały okres korzystania z naszych usług. Dane te zawsze możesz ponownie pobrać.

Czy mogę zamówić indywidualny pakiet funkcjonalności?+-

Tak. W celu otrzymania indywidualnej oferty, skontaktuj się z nami, korzystając z formularza kontaktowego. Możemy też uwzględnić Twoje dodatkowe potrzeby i w celu ich realizacji, rozwinąć oprogramowanie.

Jakich urządzeń potrzebuję do korzystania z usług?+-

Będziesz potrzebował urządzenia, które zostanie zainstalowane w pojeździe w celu zbierania informacji o pracy samochodu. Jego rodzaj jest uzależniony od Twoich potrzeb. Może to być podstawowe urządzenie instalowane w porcie OBD2, bądź urządzenie oferujące więcej funkcjonalności, które jest podłączane do szyny CAN.

Ile kosztują urządzenia i kto dokona ich montażu?+-

Koszt urządzeń jest uzależniony od jego rodzaju. Możesz też skorzystać z dzierżawy sprzętu, która jest uwarunkowana podpisaniem dodatkowej umowy. Montażem urządzeń zajmą się specjaliści, którzy działają na terenie całego kraju. Cześć urządzeń można zainstalować we własnym zakresie.

Jakich urządzeń potrzebuję do korzystania z usług komunikacji z pracownikami / kierowcami?+-

Do pełnego wykorzystania usługi będziesz potrzebował smartfona z dostępem do Internetu. Korzystanie z funkcji komunikacji z kierowcą zużywa niewielkie ilości transferu danych.

Czy pakiet generuje dodatkowe koszty, nie ujęte w abonamencie?+-

Abonament obejmuje transfer 100 dokumentów od menadżera / spedytora do kierowcy oraz 50 dokumentów i 10 zdjęć od kierowcy do biura. Po jego wykorzystaniu będziesz musiał dokupić dodatkowy transfer bądź ustalić z nami indywidualną ofertę.

Czy historia komunikacji z kierowcami / pracownikami za pośrednictwem komunikatora będzie archiwizowana?+-

Tak. Cała historia komunikacji będzie archiwizowana w chmurze i przechowywana tam przez cały okres korzystania z usług PLUS GPS.

Z jaką częstotliwością aktualizowane są dane lokalizacji pojazdu?+-

Dane aktualizowane są po przebyciu każdego km. Częstotliwość ta może zostać zmniejszona do 100 m lub może opierać się o parametr czasu.

Jakich urządzeń potrzebuję do korzystania z usług?+-

Będziesz potrzebował urządzenia, które zostanie zainstalowane w pojeździe w celu zbierania informacji o pracy samochodu. Jego rodzaj jest uzależniony od Twoich potrzeb. Może to być podstawowe urządzenie instalowane w porcie OBD2, bądź urządzenie oferujące więcej funkcjonalności, które jest podłączane do szyny CAN.

Ile kosztują urządzenia i kto dokona ich montażu?+-

Koszt urządzeń jest uzależniony od jego rodzaju oraz wielkości zamówienia usług. Możesz skorzystać z dzierżawy sprzętu, która jest uwarunkowana podpisaniem dodatkowej umowy. Montażem urządzeń zajmą się specjaliści, którzy działają na terenie całego kraju. Cześć urządzeń można zainstalować we własnym zakresie.

Komu służą funkcjonalności tachograf online?+-

Usługa dedykowana jest firmom transportowym, które zatrudniają kierowców i mają obowiązek rozliczania ich czasu pracy, zgodnie z Rozporządzeniem nr 561/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 marca 2006 r.

Gdzie będzie przechowywana karta przedsiębiorstwa?+-

Karta przedsiębiorstwa zostaje w Twoim biurze, gdzie pozostaje podłączona do komputera z czytnikiem.

Czy moje pliki DDD są bezpieczne na serwerze PLUS GPS?+-

Tak. Są w pełni bezpieczne. Pliki są szyfrowane, podobnie jak połączenie z serwerem, na którym są przechowywane.

Ile mogę pobrać plików w ramach abonamentu?+-

W ramach abonamentu jest automatycznie generowany 1 plik/28 dni z karty kierowcy oraz 1 plik/90 dni z pamięci tachografu. W przypadku potrzeby częstszego pobierania plików, skontaktuj się z nami w celu ustalenia indywidualnej oferty.

Czy w ramach usług istnieje możliwość rozliczenia pracy kierowców?+-

Tak. W ramach dodatkowej usługi rozliczymy czas pracy Twoich kierowców, uwzględniając prawo obowiązujące w poszczególnych krajach Europy.

Czy za pomocą beaconów mogę identyfikować naczepę?+-

Tak. Dzięki tej technologii, będziesz wiedział, do którego ciągnika podczepiona jest konkretna naczepa.

Czy za pomocą beaconów mogę mierzyć temperaturę w naczepie?+-

Tak. Dzięki beaconom wyposażonym w sensor temperatury, będziesz mógł kontrolować temperaturę w naczepie.

Co jeszcze mogę monitorować dzięki beaconom?+-

Beacony umożliwiają kontrolę stężenia CO2 w naczepie, co może zostać wykorzystane w identyfikacji niepożądanych osób w naczepie.