2019-01-15

Monitoruj czas pracy kierowców i obserwuj wzrost biznesu

Monitoring czasu pracy kierowców to arcyważny element zarządzania firmą transportową, mający bezpośredni wpływ na jej efektywność. Poznaj narzędzie, które zrewolucjonizowało branżę TSL.

Brak wglądu w aktualny status kierowców w obszarze czasu pracy był niegdyś bolączką menedżerów flot. Brak możliwości kontroli pracowników otwierał furtkę nadużyciom prawnym po stronie kierowców oraz stratom wynikającym z braku organizacji. Rozwiązanie tego problemu przyniósł rozwój telematyki, który okazał się zbawienny dla całej branży TSL.

Nowoczesne systemy telematyczne pozwalają na wszechstronny monitoring czasu pracy kierowców, uwzględniając długość jazdy, postojów oraz czas wymagany do finalizacji zlecenia. Wgląd do aktualizowanych w czasie rzeczywistym danych odbywa się za pośrednictwem intuicyjnego panela użytkownika i jest możliwy z dowolnego miejsca na świecie, pod warunkiem, że istnieje w nim dostęp do Internetu. Wiedza na temat czasu pracy kierowców pozwala na sprawniejsze zarządzanie flotą: efektywniejszą delegację pracowników do nowych zadań, co bezpośrednio przekłada się na większą wydajność przedsiębiorstwa.

Eliminacja sytuacji, w których kierowcy przekraczają dozwolony czas jazdy, nie tylko pozwoli na uniknięcie wysokich grzywien, lecz także zwiększy bezpieczeństwo pracowników, samej floty oraz przewożonych ładunków. System telematyczny także umożliwia menedżerom flot szybką reakcję w momencie, kiedy regulaminowy czas pracy zostanie przekroczony, ponieważ dane aplikacji są aktualizowane w czasie rzeczywistym.

Rozliczanie czasu pracy kierowców

Dzięki aplikacji nie tylko będziesz mógł analizować czas pracy kierowców, ale także w łatwy sposób go rozliczyć. Wystarczy, że przekażesz wygenerowany przez system raport osobie lub firmie powołanej do naliczania wynagrodzeń. Wygenerowany dokument jest wiarygodną podstawą fakturowania: uwzględniając prawne regulacje, dotyczące czasu pracy obowiązujące w danym kraju, np. MiLog czy Loi Macron, pozwala rzetelnie wyliczyć płacę minimalną bądź diety za delegacje.

Korzystanie z systemu telematycznego w efekcie zmniejszy zakres czynności administracyjnych w biurze, dzięki czemu zyskasz czas na realizację innych, istotnych działań, co zaowocuje większymi zyskami Twojego przedsiębiorstwa.